Akreditace na VŠE

Logo VŠE v Praze

Rada pro vnitřní hodnocení Vysoké školy ekonomické v Praze

na svém zasedání dne 2. 10. 2018 rozhodla

o udělení akreditace

studijnímu programu

Management

magisterský navazující

prezenční + kombinovaná

Fakulta managementu

2 roky

Ekonomické obory (100 %)

čeština

2. 10. 2018

1. 10. 2028

Cíle akademicky zaměřeného magisterského studijního programu Management reflektují misi a vizi fakulty, tj. poskytnout svým absolventům takové vzdělání, které jim umožní bezproblémové uplatnění na trhu práce – a to nejen v podmínkách, kdy panuje významný nedostatek pracovních sil ve všech oborech napříč odvětvími – ale i v době, kdy bude nutně docházet k intenzivnímu soupeření o dostupná pracovní místa. Studijní program se zaměřuje na výchovu analyticky, kriticky a eticky uvažujících pracovníků vykonávajících střední či vyšší manažerské funkce ve výrobních i obchodních organizacích, stejně jako neziskových organizacích i institucích státní správy i samosprávy; ale i manažerů schopných (v ekonomicko-manažerské oblasti) řídit a realizovat vlastní podnikání.
Studenti jsou vybaveni širokými a do hloubky orientovanými znalostmi a dovednostmi souvisejícími s teoretickým a metodologickým základem v oblasti vzdělávání „Ekonomické obory“. Jsou připraveni k výkonu povolání, v rámci kterého jsou schopni efektivně uplatnit poznatky získané studiem, a též k samostatnému řešení problémů za využití teoretických i praktických poznatků, včetně schopnosti vymezit rámcové zadání pro řešení problému dalšími členy týmu a koordinace týmové činnosti k řešení problémů. Důraz je kladen nejen na široké znalosti základních teorií, konceptů a metod, ale i na schopnost samostatného řešení manažerských problémů s podporou metod kvantitativního rozhodování, statistických nástrojů, a za současného využívání moderních komunikačních a informačních technologií.
Studenti jsou rovněž připravováni na další případné studium v doktorských studijních programech s důrazem na porozumění charakteru výzkumu ve společenských vědách, získávají schopnosti samostatné odborné činnosti a podílení se na výzkumné činnosti. Těmto požadavkům odpovídají i nároky na kvalifikační práce.
Nabyté poznatky jsou studenti schopni prezentovat na odborném fóru či obhájit v odborné diskusi. Studenti jsou rovněž schopni získávat odborné znalosti dalším samostatným studiem teoretických poznatků oboru, tyto znalosti a dovednosti uplatňovat v rámci řešení složitých a komplexních problémů, rozumět poznatkům současného vědeckého bádání, a samostatné odborné činnosti či podílení se na výzkumné činnosti v cizím jazyce, zejména pak v angličtině.
Magisterské úrovni studia též odpovídají i metody výuky, v rámci které převládá výuka v malých skupinách, samostatná odborná činnost i činnost v týmech, projektová výuka, využití případových studií či simulací.